Wyszukaj w katalogu
Polecane firmy
EkologiawPolsce.pl

ProEko Sp. z o.o.

zobacz
Poleć nas innym
Aktualności

X konferencja „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”

31-03-2017

Między innymi o jakości powietrza w naszym województwie rozmawiać będą uczestnicy X konferencji „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”, która odbędzie się 31 marca w hali MTS przy ul. Struga. Już po raz kolejny wydarzenie towarzyszyć będzie targom Bud-Gryf.

Będzie to już 10. jubileuszowa edycja konferencji, która co roku gromadzi około 150 słuchaczy – przedstawicieli środowisk naukowych, samorządów, przedsiębiorców i rolników. W tym roku wydarzenie zostanie podzielone na dwie części. Pierwszy panel poświęcony zostanie zagadnieniom zebranym pod wspólnym hasłem „Od edukacji do technologii”. Podczas tej części omówione zostaną m.in. możliwości wspierania polsko-niemieckich projektów szkolnych w zakresie odnawialnych źródeł energii i regionalny system alternatywnych źródeł energii. Przedstawiona zostanie również możliwość wykorzystania mikroglonów jako źródła energii odnawialnej. Ta część spotkania z pewnością stanowić będzie inspirację dla młodzieży i kadry nauczycielskiej szkół ponadgimnazjalnych, które w profilu nauczania zajmują się szeroko rozumianymi zagadnieniami energetycznymi.
Druga część konferencji dotyczyć będzie przede wszystkim zagadnień zrównoważonego rozwoju regionu. Podczas tego panelu omówiona zostanie m.in. jakość powietrza w naszym województwie, zrównoważona mobilność miejska oraz aspekty gospodarki niskoemisyjnej.
Na zakończenie zaplanowano panel dyskusyjny, podczas którego uczestnicy konferencji będą mogli zasięgnąć opinii ekspertów z dziedziny odnawialnych źródeł energii i energetyki.
Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na konferencję: http://zegluga.szn.pl/pl/wydarzenia/2017/bud-gryf/konferencja-oze
Konferencję organizuje Żegluga Szczecińska wspólnie z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym, Ośrodkiem Szkoleniowo Badawczym w Zakresie Energii Odnawialnej OSTOJA oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Zachodniopomorskiego. Targi Budowlane BUD-GRYF, które w tym roku odbędą się w dniach 31 marca – 2 kwietnia w hali targowej MTS, to wydarzenie skierowane do firm i osób poszukujących nowych technologii, materiałów i produktów związanych z budownictwem, a także z energią odnawialną oraz konwencjonalną.

mtpgreenpowerpolekonaturafoodekogalalsymascenergekowasteplgbcteotargipomorskieeuropapropertyrzetelnieisprogressgroupcenerg13targikielce